...ЗАБУДЬТЕ ВСЕ ЧТО ЗНАЛИ И ЧТО ВАС УЧИЛИ...

понедельник, 8 августа 2016 г.

Історія одного дня

Інколи надто багато думок блукає в наших головах і ми не в змозі осягнути всю їх глибину.
Я вирішив написати про те, що мене завжди так болить, те від чого моє серце обливається кров’ю, те, від чого  душа моя сумує і очі наповняються сльозами. Це все те, що Ви дуже часто  бачите, те від чого Ви відвертаєтесь закриваючи очі на все – бездомні, жебраки, сироти, нужденні та забідовані. Я щодня бачу байдужість людей, їх егоїзм та безтурботність по відношенню до всіх інших.
Чому? Невже в середині всі такі черстві? Чому більшість не помічає найбуденніших проблем нашого суспільства? Чому із зневагою та нерозумінням дивляться на тих, кого доля побила?
Я  надто часто задаюся запитаннями намагаючись дійти до логічної відповіді, але крім мене самого відповісти ніхто не в змозі!
Ми люди ХХІ століття, ми творці і тільки ми можемо відповідати за свою долю. Інколи ми просто не можемо прогнозувати своє майбутнє, не можна з впевненістю думати і говорити про завтрашній день, адже світ рухається і не стоїть на місці. Є люди які просто не встигали, чи зупинилися, а світ невпинно продовжував рухатись поглинувши їх всіх в невідомість. Саме ці люди сьогодні потребують розуміння, допомоги та підтримки. А що ми їм даємо на то мість? Скоріше всього, що обурливе сприйняття їх життєвої невдачі, чи горя.
Це більше схоже на думки однієї людини, які можуть бути не вірними…

На вулиці 7 грудня, і ніби ж Зима, але так прикро, що немає снігу, а так хочеться побачити засніжений Київ. Жаль…
З такими думками я вийшов із вхідних дверей гуртожитку №12 і попрямував до станції метрополітену.
Як завжди ідучи до метро я слухав музику в своїх навушниках – це єдиний спосіб втекти від реальності та поринути в свої роздуми. Я блукав у безвісті невідомого відриваючись від реальності. Ходив коридорами підсвідомості, щоб нарешті знайти правду і сенс всього людського життя, але як виявилось людських життів надто багато – тож сенс життя в кожного свій і вони не можуть вміститися в моїй голові. 
Мої думки поглинають так багато часу, що я звик мовчки мислити, спостерігати за всім, що мене оточує, а згодом відтворювати в своїй голові занотовані раніше факти. Аналіз… Суцільний аналіз всього. Інколи це настільки вимотує, що немає терпіння бачити все, але й очей закрити не можу. В такі дні наді мною нависає безсовісна депресія, яка змушує мене виливати все побачене, почуте, прочитане, відчуте, зрозуміле і зовсім незрозуміле на папір. Це мені допомагає, щоб не зійти з розуму, залишатися живим.
І сьогодні саме той день коли я практично до кінця наповнився цим всім. Цікаво скільки краплин потрібно, щоб почалося цунамі, а скільки їх потрібно, щоб розігрався смерч депресії?
Дурнувата звичка спостерігати як прокляття. Я намагаюся не помічати людей і не бачити їх емоцій, але це вище ніж «Я». Це наче гра, де всі актори і виконують свою роль, а я глядач і критик водночас. Можливо я помиляюся. Можливо я живу не так, чи не тут?
Все! Досить з мене думок! Досить!!! Лишень музика не відпускає мене  в невідому глибину, вона тримає мене на землі.
Крок за кроком і я все ближче до пункту призначення. 
Усе навколо мене нагадувало місто де блукають сірі примари. Одні метушливо біжать, інші поспіхом крокують, але куди? Куди всім потрібно так негайно потрапити? Чи вони просто бояться спізнитися ніби то на найважливішу зустріч, конференцію або на серйозну справу кожного, яка є конфіденційною.
Я в невідомій реальності метушні, шуму та невизначеності. Але я маю точку призначення, маю мету, яку я повинен досягти і зближував нас лишень метрополітен. Переповнена платформа, так багато людей, так багато…
Я не надаю великої уваги людям, але мою увагу привернув маленький хлопчик, який проходив повз мене і мій зір сфокусувався на ньому. Проходивши повз, він неохоче дивився вперед, і в одну мить  я відчув його біль, страх та ненависть. Я відчув його сльози і мені раптово захотілось проклясти всіх за той біль, позбавити себе будь яких почуттів і не бачити всіх хто є навколо мене. Закинути всіх винних в далекий космос для переосмислення свого життя.
Я не я, коли в моїй голові починається переворот думок. Я знову опинився в закритому приміщені, де немає ні краплини світла. Я борюся з самим собою за місце на Землі. Дивний поштовх змусив повернутися. Відкривши очі, я зрозумів, що автоматично я зайшов у вагон і сів недалеко від того загадкового хлопчика. Скільки ж злих і байдужих поглядів дивилося в його бік. Вони ніби осуджували цього маленького жебрака. Як же мені соромно за цих всіх людей, за те, що Вони саме так на це реагують.
Новий простір для думок. Нова тема на осмислення та уявлення просторової реальності.
Я не міг не подивитись на нього, на його посинілі від холоду рученята, на його пошарпаний і брудний одяг. Так шкода стало цього хлопчика, адже на вигляд йому 10 – 11 років, а доля ось так розпорядилася з його життям. Це не справедливо, це жахливо і сумно!
Цікаво, а батьки в нього є? Що він має? Де живе ця дитина? Про нього хтось дбає? Чим завинила ця дитина, що залишилася покинутою? Яке зло скоїла, що приречена на таке існування? Чому? Хто винен?  В одну мить всі ці запитання  пролунали в глибині моєї душі, але відповіді на них я не зміг знайти.
Розуміння приходить лишень після осмислення. Винних не потрібно шукати, вони давно всім відомі. Кожен це розуміє, але признати своєї провини не може.
Самим головним винуватцем на лаві підсудних є суспільство, а я стану справедливим суддею. Ви звісно подумаєте : 
«Хто ти такий хлопче, щоб когось вчити , а тим паче судити?» 
Але я знаю хто я і що собою представляю! Я уявляю яких страждань і бід зазнав той хлопчик! 
На всьому світі так багато схожих долей, схожих  життів. Суцільна несправедливість і позбавлення  шансів на отримання кращої долі.
Не один раз я бачив покинутих діток, від яких просто відмовляються батьки і тих хто покидає свою домівку через нестерпне життя. А ще гірше бачити дітей, які втратили батьків! Що залишається цим дітям? Що вони повинні робити, куди підуть?
Залишившись на одинці із самим собою, вони просто перестають довіряти всім і втрачають надії. Вони блукають із своїм горем по світу в пошуках притулку. 
Все це не звичайні слова і не просто мої думки, це те, що бачу я навколо себе, те що бачу в його маленьких, зажурених очах.
Чому домівками для них є підвали, під’їзди і загалом всі місця, які не мають тепла, які схожі на них, такі ж покинуті, нікому не потрібні? А Ви просто відганяєте їх наче бродячих собак.
І знову я дивлюся на цього хлопчика. Я проникаю в  його світ і починаю відчувати, чи я тільки так вважаю? Моєї уяви не вистачає, щоб дійсно уявити його життя, але відчуття болю залишає помітний знак  на моїй свідомості.
Я знову даю волю своїм думкам…
Хочу Вам розповісти про Вас же самих! Ви живете у своїй захищеній «фортеці»  і плануєте куди б це піти, або як витратити гроші, що купити, чого Вам ще не вистачає, який одяг вам одягти на прогулянку, щоб виглядати модно та стильно. Це все не суттєві речі і вони нічого не варті. Біля вас є мама з татом, є рідні і люблячі Вас люди. Вони піклуються про Вас, дбають, щоб дати вам все необхідне, щоб Ви  були здорові та ситі. А що вони отримують за це? 
Ви настільки загралися у своєму дитячому максималізмі, що Вам мало і не достатньо всього цього. Вам потрібна свобода, вседозволеність,  адже ви вважаєте себе настільки дорослими і самостійними, що меж вашому « Я » немає! Не забувайте, що ці відчуття у Вас є тільки під батьківським крилом, а відпустивши Вас на волю, Ви далеко не пролетите.
Від того, що Вам немає що робити і куди подіти власні сили та час, Ви шукаєте собі проблеми, заганяєте себе в депресію, хоча ні проблем, ні причин для депресії зовсім немає! Чому Ви марнуєте свій час на непотрібні речі та справи, навіщо гробите своє здоров’я і життя різними наркотиками, алкоголем?
А Ви коли не будь уявляли як живуть сироти, а бездомні, а як живеться бідним і малозабезпеченим людям? А як це жити в багатодітній сім’ї? Скоріш за все, що ні!
Я думаю, Ви повинні цінувати своїх батьків за все, що вони для Вас роблять, за те що вони є! Позбавтесь гордості, пихатості, зла, егоїзму, заздрощів і відчуйте добро у своєму серці. 
Спроба поставити себе на його місце і відчути всі його переживання пробудили в мені біль та ненависть. Зрозумівши все я не зміг поглянути йому в очі. Мені стало надзвичайно страшно і водночас  соромно. Набридла вся ця несправедливість, жорстокість, байдужість, бідність. 
Я навіть не відчув, що час так швидко минув. 
«Наступна станція Площа Льва Толстого», ця фраза повернула мене до реальності і я зрозумів, що наступна зупинка моя. Потрібно вставати і рухатись до виходу , саме туди де сидить той маленький забідований обірванець. Сто ячи біля нього я й далі відчував себе винним і відповідальним за все. Що робити? Як подарувати цій дитині шматочок доброго щастя? Я дістав портмоне переглядаючи невелику наявність грошей і вирішив, що мені вони не допоможуть, а для малюка вони буду порятунком хоч на невеликий проміжок часу! Стиснувши купюри в руці, я запитав у нього: 
«Як тебе звуть?»
«Валік» - відповів він.
«Ось. Візьми що є. Купи собі щось з’їсти, чи що захочеш.»
Даючи йому гроші я побачив здивований погляд, який поступово наповнявся щастям і надією.
Зупинка.
Вийшовши з вагону я пішов своєю дорогою з своїми роздумами. Крок за кроком я віддаляюся, а потік думок все більше зростав. Я не забуду тих нещасних очей, що змусили мене пережити біль заповнений горем.
Я ввесь час задумуюся про долю тисяч, мільйонів людей. Я хочу допомогти всім.
Поки Ви мрієте і бажаєте якогось матеріального достатку, по всьому світу помирають і дорослі, і діти,хто від невиліковних  хворіб, хто від злиднів, хто від жорстокості світу, а хтось на невиправданих війнах. Хто винен? Одні запитання, а відповідей нуль. Я хочу, щоб люди задумалися над долею бездомних дітей, сиріт, нужденних, щоб припинили дивитися на них зневажливо, чи осуджувати їх. Я хочу щоб в майбутньому не було ні бідності, ні горя, ні злиднів. Всім серцем та душею прагну допомогти всім тим, кому вона потрібна, тим, хто зневірився.
Не знаю, чи до вподоби Вам мої думки та судження, але знайте:
«Я не розраховую на Ваше схвалення, скоріше всього я чекаю на розуміння з вашого боку, допомогу у вирішенні глобальних та моральних проблем. А можете просто піддати осуду мене і мою думку, це Ваше право і Ваш вибір.»
Знайте, саме Ви в змозі все змінити на краще, просто повірте в себе, в єдинство. 
Відкивши очі творіть добро.

воскресенье, 7 августа 2016 г.

ИЗМЕНЕНИЕ

Иногда ядом кажутся наши мысли,
Если мы их в жизнь не излили.
Однажды я проснусь по новому,
Все ведет ко смыслу здоровому.

Меня не узнают все те кто знал,
Не зря значит добро я отдал.
Иногда страшно что тебя не знают,
Родные, близкие, не подозревают.

Я всегда пишу как двуликий поет.
Тихо прошу, для Вас это секрет!
Я как шулер за столом жизни,
На все свои карты и мысли!

Главное всегда оставаться собой,
И разогнать в головах Ваших застой.
Жизнь у каждого своя как и мнения,
Но главное не отклонять изменения.

Новое всегда не легко к нам приходит,
Тот кто не принимает, пусть уходит.
Не на показ, а для себя прозрели,
Узнали только то, что захотели.

понедельник, 1 августа 2016 г.

____ У ____

У меня большой недостаток общения,
Увы нам не надо чужого одобрения.
Уродливы мысли всегда красивы,
У каждого своя судьба, увы без ксивы.
Уличная жизнь нам дает понимание,
У каждого своя судьба, до свидания!
Упоротыми словами хотели доказать,
Утопия же есть и зачем слепцам лгать.
Упакуй меня в картонный коробок,
У каждого свой грех и свой порок.
Урони свои слова в устах чужих,
Убери свои дела от мразей злых.
Устрой себя и помоги своим примером,
Ускорь в себе себя, пусть станет верой.
Улитка золотая всегда сама по себе,
У каждого своя судьба лишь на Земле...
Урон лишь для того кто цены выставит
Уловом наполнены карманы завистливо.
Увы лишь это правда во лжи людской,
У каждого свой мир и свой покой...
Знання примножує скорботу
Чим довше ти живеш , що інформувати стаєш, тим більше хилить тебе до песимізму взагалі, і до мізантропії зокрема ".
Брати Стругацькі
Чи не правда, дуже цікаве зауваження? Мізантропія і песимізм - як нещасне дитя інформованості.
"Великоі знання - велика скорбота". 
"Чим більше пізнаю світ, тим менше його люблю". Такі слова все частіше лунали з уст інтелігенції, письменників, науковців, видатних особистостей. Все зумовлювалось своєрідним сприйняттям світу і того, що наповнювало цей світ.  Можливо це просто їх песимістичний світогляд, а можливо істина, яку вони прагнули донести.
Однак ні Чехов, ні Свіфт, ні Гоголь "чистими" песимістами не були. 
Оголюючи душу людини, показуючи її недоліки і дурощі, вони завжди давали надію нам змінитися, порозумнішати і побачити дійсність в її реальних кольорах, чорному, сірому, іноді білому, часом рожевому. Оптимісти ж змушують що нас оточувало. нас все бачити білим і рожевим. І ніколи чорним або сірим.
Більшість всіх відомих, талановитих людей вкрай рідко бувають веселі. Мудреці минулого, філософи, письменники зазвичай були захоплені своїми науковими роботами, що віддаляло їх від земного. Немов свинцева печатка пізнання і песимізму лягає на їх прооране зморшками чоло. Тут не варто плутати талант, вроджену чи набуту здатність винаходити або робити щось дивним чином в одній або навіть декількох областях,  це в більшості випадків шлях самопожертви.
Можна розбиратися в математиці або віртуозно вміти грати на фортепіано та скрипці і, тим не менше, особливим розумом не відрізнятися.
Людська природа така ж "чорна", як і "біла". І вже зовсім рідко "рожева". Реаліст, що іменується в народі просто - "песиміст", про це знає або, принаймні, здогадується. А оптиміст часто і не підозрює.
Нині очевидною є розбіжність між матеріальним і духовним вимірами людини. З одного боку, маємо величезні наукові й технологічні досягнення як результат розвитку освіти й науки. Досить лише згадати, що впродовж XX ст. зроблено більше відкриттів і винаходів, ніж за попередні 6 тис. років. Різкий науковий вибух. 
З іншого боку, впадає в око порівняно низький рівень духовності людини. Аналіз історичних подій, асоціальних дій окремих членів суспільства дає підстави говорити про моральну і духовну деградацію людства. Прояви тероризму, жорстокості, злодійства, брехні, підлості, безчестя, безсоромності, підкупу, моральної зради охопили значну частину суспільства. Причин цьому багато. 
Однак знання ніколи не несли в життя негативу. Це основа та інструмент для людства, а як ці знання використати вирішує людина. Рішення залежать від духовного стану, від моральних цінностей кожного.
Скорбота роз"їдає знання на моральному рівні. Все взаємопов"язано...
Відомий афоризм відомого англійського філософа Ф.Бекона – «Знання-сила» є актуальним для сучасного розвитку суспільства. Тому можна зробити висновок,що без знань людство просто існувати не може. Інша думка, це власне сприйняття знань і їх використання..

Знання – це сила, майбутнє,а для когось це примноження скорботи.